
Новини компаній
10:20, 27 березня
Кредитні пастки при оформленні онлайн-позик
Новини компаній
Онлайн-кредити в Україні у 2025 році — це зручний спосіб швидко отримати фінансову допомогу. Проте користувачам варто бути обережними, ретельно обирати кредитора та уважно читати умови договору. Видання Finteco знає, що найчастіше клієнти МФО скаржаться на приховані комісії та примусове страхування при оформленні позики на будь-яку суму.
Причини відмови у наданні кредиту
МФО можуть відмовити у видачі кредитних коштів з таких причин:
- Невірні персональні дані — перед поданням заявки уважно перевіряйте інформацію.
- Недійсна банківська картка або недостатній баланс — у разі таких проблем заявку можуть відхилити.
- Проблеми зі зв'язком або інтернетом — інколи схвалення онлайн-кредиту відбулося, але через технічні проблеми сповіщення не надходить вчасно. Переконайтесь, що смартфон чи ПК працює належним чином.
- Наявність непогашених кредитів в інших установах — якщо у особи є незакриті кредити в банках або МФО, кредитор може відмовити в новій позичці.
- Низький кредитний рейтинг — якщо є проблеми з виплатами або заборгованості, деякі банки та МФО можуть відмовити в наданні нового кредиту.
Пастки при оформленні кредитів онлайн
Перш за все, це страхування — заздалегідь уточнюйте його наявність у консультанта МФО та відмовляйтеся від послугиї. Кредитний договір, умови якого приховуються на сайті — ще одна пастка. Уважно читайте положення, де містяться всі відомості про страхування.
Якщо заборгованість вчасно виплачується та гаситься особою, надалі вона може повторно отримувати кредити в інших фінансових установах і не отримувати при цьому відмов. Однак іноді МФО не передають вчасно дані про закриття кредиту в бюро кредитних історій (БКІ). Через це позика може залишатися відкритою і знижувати особі кредитний рейтинг.
Щоб цього не сталося:
- Після погашення заборгованостіуточніть, чи передала МФО інформацію в БКІ.
- Перевірте кредитну історію, щоб переконатися у відсутності помилок.
Що станеться, якщо не сплачувати кредит
Мікрофінансові організації починають нараховувати штрафні відсотки за прострочення з першого дня затримки. Якщо такі заходи не стимулюють позичальника виплатити борг, кредитор може передати справу колекторам, що зазвичай відбувається через тиждень після виникнення заборгованості.
У випадку неможливості стягнення боргу у потрібні терміни колекторами, кредитна установа має право звернутися до суду. Розгляд судденю спр такого типу часто проходять без участі сторін і, як правило, рішення приймається на користь позивача, а не відповідача.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:42
28 березня
ТОП новини
live comments feed...