16:00, 1 червня 2023 р.
Яка ситуація з ринком роботи в Україні та як влаштовуються переселенці
Ринок роботи в Україні значно трансформувався через війну з росією.
Згідно з актуальним на травень 2023 року дослідженням Work.ua, роботи стало в п'ять разів більше, ніж минулого року.
"Ринок праці стрімко відновлюється, що створює нові виклики для роботодавців, головний з яких — дефіцит кваліфікованих кадрів. Знижується конкуренція та кількість шукачів, які виходять на ринок праці"
Важливо зазначити, що позитивну динаміку проявляють у цьому питанні прифронтові області. Найбільший приріст вакансій у квітні демонстрували: Харківська (+26% — 2 795 вакансій),
Сумська (+17% — 735 вакансій),
Чернігівська (+16% — 883 вакансії),
Херсонська (+14% — 136 вакансій),
Запорізька (+14% — 1 415 вакансій),
Київська область (+13% — 25 717 вакансій).
А як ідуть справи з працевлаштуванням? Ми поспілкувались з декількома переселенцями у різних куточках України та розпитали, наскільки їм складно влаштуватись на роботу.
Переселенцю Віктору 65 років і він вирішив, що хоче йти працювати, бо вже не може сидіти без діла на пенсії. Недалеко від його тимчасового дому у Чернівецькій області є Центр зайнятості, куди він і звернувся. Там йому розповіли, що є багато заявок від роботодавців і є що запропонувати. Протягом декількох днів Віктор відвідав місця потенційної роботи і врешті-решт знайшов підходящу - паркувальник біля торговельного центру. Віктор пройшов стажування та найближчим часом виходить на роботу.
Олена переїхала з Донецької області на захід України з родиною, їй майже 55. До цього працювала все життя на керамічному виробництві та мала досить вузьку спеціалізацію. У нових обставинах Олені було адаптуватись досить нелегко, перший час дуже тягнуло додому. Зараз займається пошуком роботи і переглядає всі можливі варіанти, проте поки нічого підходящого не знайшла: іноді не підходить за віком, а іноді немає необхідного досвіду. Пошуки роботи продовжує на сайтах оголошень.
Оксана переїхала у Дніпро ще минулого року з родиною та маленьким сином. Оскільки є можливість, аби дитина сиділа з батьками, вирішила влаштуватись. Роботу шукала не довго, пройшла кілька співбесід і пішла працювати у невеликий магазин касиром.
А от Валерія, наприклад, може продовжувати працювати на своїй роботі і після переїзду з рідного міста. Її фірма релокувала робітників у безпечний регіон та продовжує свою діяльність. Тож, проблем з пошуком нової роботи чи переформатування своєї діяльності жінка не відчула. Працює за комп’ютером.
Тож, ринок роботи в Україні, хоч і значно трансформувався, починає вирівнюватись і ставати на нові рейки в умовах повномасштабної війни.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...