До 2017 року в Україні існувала система освіти, характерна для багатьох країн СНД. У ній студентам були доступні три ступені: бакалавра, спеціаліста та магістра. При цьому бакалавр не вважався закінченою вищою освітою. Між цими дипломами та процесом навчання були суттєві відмінності, які важливо розуміти й нині.
У ході реформ Україна привела свою систему освіти до європейських стандартів, що дало змогу випускникам отримувати дипломи, які відповідають міжнародним вимогам та простіше оформлюватись на роботу за кордоном. У ході цих реформ ступінь «спеціаліста» було скасовано, а бакалавр перейшов у розряд повної вищої освіти.
Диплом спеціаліста замість загубленого завжди можна придбати на https://ukrdiplom.com.ua/uk/diplom/diplom-speczialista-uk/. Залишилося дуже багато людей, які мають диплом спеціаліста. У чому їхня відмінність і в якому разі варто купити диплом того чи іншого рівня освіти?
Чим відрізняється диплом спеціаліста та бакалавра
Ступінь спеціаліста та бакалавра не можна прирівнювати, оскільки вони мають суттєві відмінності за рівнем підготовки, можливостями випускників та іншими факторами. Розглянемо їх докладніше, щоб ви отримали точне уявлення про ці ступені.
Термін навчання
Щоб отримати диплом бакалавра і раніше, і зараз потрібно 4 роки. Щоб отримати диплом спеціаліста студентам потрібно провчитися ще 1 – 2 роки. Зараз ті, хто хочуть продовжити навчання, вступають одразу на магістратуру.
Докладніше про ступінь бакалавра можна прочитати на https://op.edu.ua/education/levels.
Рівень кваліфікації
Бакалавр вважається першим ступенем вищої освіти. Навчання орієнтоване на практичну та базову академічну підготовку майбутніх працівників.
Спеціалісти проходили поглиблене вивчення профільних дисциплін. По суті, програми були ближчими до магістерських, за винятком педагогічних курсів. Після закінчення навчання випускники мали високий рівень підготовки та могли виконувати кваліфіковану роботу. Але після реформи ступінь спеціаліста прирівняли до магістра, що дало володарям дипломів право викладати.
Можливості продовження навчання
До реформи бакалаври могли обрати вступати на магістратуру чи на спеціаліста. Спеціалісти могли продовжити навчання на магістратурі, якщо хотіли викладати чи займатися науковою діяльністю, але в інших аспектах у цьому не було сенсу, оскільки спеціаліст був повною освітою та давав право обіймати будь-яку посаду.
Після реформи спеціалісти отримали право безпосередньо вступати до аспірантури, що зменшило для них тривалість навчання на 1 – 1,5 роки.
Перспективи кар'єри
Диплом бакалавра нині вважається повною освітою, але багато роботодавців в Україні віддадуть перевагу знайомій кваліфікації «спеціаліст». За кордоном справа по-іншому. Багато країн не знайомі з цим ступенем, тому людям доводиться пояснювати та доводити рівень академічної підготовки. Процедура легалізації також пройде складніше.
Якщо ви вибираєте якийсь диплом купити, важливо враховувати вік і дату видачі «кірочок». Диплом спеціаліста буде чудовим варіантом для старших людей, до того ж перевірити такі документи дещо складніше. В даний час молодим людям логічніше придбати диплом бакалавра та отримати необхідне підтвердження освіти для подальшої кар'єри.