Популярні майданчики для крауд-маркетингу
Для кожної ніші будуть свої оптимальні варіанти майданчиків для крауд-маркетингу. Це можуть бути соціальні мережі, форуми, відгуки, блоги, преса. Якщо глобальному постачальнику брендових колясок підійдуть посилання на всеукраїнському порталі новин, то невеликому магазину спорттоварів у Тернополі без здійснення доставки раціональніше шукати місцеві тематичні форуми.

Є загальна низка вимог, які висуваються до всіх майданчиків для крауд-маркетингу, незалежно від ніші. Так, сайт має бути:

Відвідуваним – не нижче ніж 50 тисяч користувачів на місяць.
Тематичним – на ньому має мешкати ваша цільова аудиторія.
Жвавим – з багатьма коментарями. Інакше заслання під постом ніхто не помітить.
Незаспамленним – наявність спаму знижує можливості ресурсу як сайту-донора. Більше того, він має всі ризики потрапити під бан пошукових систем.
Крім того, сайт має бути видимим за конкретними ключовими запитами. Нижче ми розповімо, де розміщувати крауд-посилання найефективніше.

Форуми
Тут користувачі діляться проблемами, шукають рекомендації та однодумців, сперечаються та миряться, тим самим надаючи благодатний ґрунт для крауд-маркетингу https://crowd.com.ua. Залишилося кинути «зерно» у вигляді грамотно представленого посилання, тоді ви отримаєте трафік і додаткову вагу.

Форуми

Недоліки форумів для крауд-маркетингу:

Щоб знайти актуальне та жваве обговорення з потрібної теми, доведеться витратити багато часу.
Щоб залишати відгуки, на більшості форумів потрібно спочатку зареєструватися.
Потрібно зуміти органічно влитися в бесіду і вправно підсунути посилання так, щоб ніхто не помітив каверзи. Для цього потрібний певний талант.
Модератори часто видаляють будь-які, навіть завуальовані посилання.
Для більшого маскування краще спочатку зареєструватися на підібраних форумах і почекати кілька місяців, перш ніж приступати до реалізації стратегії крауд-маркетингу.

Новинні та тематичні статті
На новинних та інформаційних сайтах часто є можливість коментувати контент. Серед жвавого спілкування можна спробувати замаскувати посилання на крауд-маркетинг.

Новинні та тематичні статті

Сайти, що спеціалізуються на рекомендаціях
«Відгук», iRecommend, Zoon – ТОП-3 найпопулярніших майданчиків з рекомендаціями. Там кожен може залишити думку щодо будь-якого продукту, послуги, співпраці. Такі платформи можуть серйозно вплинути на бренд.

Сайти, що спеціалізуються на рекомендаціях

Стратегія крауд-маркетингу на таких сайтах полягатиме у публікації відкликання від імені споживача. Також варто зареєструвати компанію на відгуках, щоб мати велику зворотний зв'язок від покупців.

Як працює крауд-маркетинг – простий алгоритм
3 кроки у реалізації стратегії крауд-маркетингу:

Пошук авторитетного тематичного майданчика та обговорень продукту вашої категорії. Важливо, щоб піст був свіжим, а коментування – жвавим.
Написання природного тексту повідомлення без прямого продавця. Для кожного обговорення – свій унікальний відгук, один на всіх не підходить. Текст повинен бути написаний мовою аудиторії, можливо, з використанням термінів та жаргонізмів, властивих виключно вашим потенційним клієнтам. Найбільш природно вписуємо посилання.
Важливо! Тут не завжди доречним є використання техніки CTA. Заклику до дії не повинно бути.

Публікація коментаря/поста. На цьому не закінчуємо, а жваво відповідаємо на коментарі, фільтруємо негатив, розташовуємо до себе.
В середньому оцінювати результати крауд-маркетингу можна вже через 2–4 місяці. Ефективність залежить від обраної тактики, кількості публікацій та ніші. Наприклад, щоб отримати помітні результати, інтернет-магазин одягу необхідно публікувати близько 100 посилань для кожної групи товарів на місяць.