М'ясопереробний корпус – доволі брудна галузь, яка у разі недотримання актуальних сьогодні норм та стандартів безпеки, може скидувати високу концентрацію токсичних речовин у стічні води. Що спричиняє серйозне забруднення навколишнього середовища. Для уникнення цього застосовується метод флотації та інші технології очищення води, що полягають у повній нейтралізації забруднень.
В результаті вода стає придатною для надходження у каналізаційну мережу і в подальшому – у відкрите навколишнє середовище.
Забруднення води на м'ясокомбінатах: що саме потрапляє у стоки
В процесі роботи м'ясокомбінатів у стічні води можуть потрапляти різні забруднюючі часточки та елементи, що негативно впливають на навколишнє середовище. Це зокрема:
- Органічні відходи тварин – білки, жири та залишки крові.
- Канига. Вміст шлунку тварин, у тому числі неперетравлений корм.
- Залишки миючих засобів та хімікатів, що застосовуються для обробки м'яса.
- Патогенні мікроорганізми: віруси, бактерії.
Найбільшою небезпекою забруднення стоків є потрапляння токсичних речовин у водойми та ґрунтові води. Забруднення спричиняє зменшення кількості кисню у воді. І, як наслідок, загибель риб та інших водних організмів.
Віруси та бактерії, що можуть міститися у організмі тварини та потрапляти у стоки, розмножуються та заражають ґрунт, воду, стають причиною поширення сальмонели, кишкової палички тощо.
Саме через таку високу небезпеку на об'єктах м'ясокомбінату обов'язково важливо дотримуватися стандартів та санітарних норм, які полягають у тому числі у очищенні стоків.
Ефективні системи для очищення стоків на м'ясокомбінатах
Найбільш ефективним методом очищення стічних вод на м'ясопереробних об'єктах є реагентна очистка. Для неї використовуються невелика кількість реагентів, що дозволяють нейтралізувати шкідливі сполуки. Також високу ефективність продемонструвала флотація – це метод, завдяки якому вдається позбавитись від забруднень у стоках за допомогою повітря. Формуються бульбашки, які огортають забруднюючі частинки, піднімають їх на поверхню для швидкого усунення.
Останнім етапом є доочищення стоків, яке дозволяє повністю прибрати усіх органічні забруднення. У тому числі патогенні мікроорганізми. Отриманий осад з забруднюючих частинок вивозиться або нейтралізується з використанням спеціального обладнання.