Воєнний стан – не є причиною, яка звільняє клієнтів банків від сплати кредитів, які вони взяли. Також в цей період фінансові організації мають право нараховувати відсотки за користування послугою. Тому давайте розберемось, як бути в такій ситуації і що можна зробити, щоб не погіршувати своє фінансове становище.
Якщо ви знаходитесь в зовсім скрутній ситуації, вам може знадобитись юридична допомога адвокатів. Спеціалісти підкажуть, як краще діяти та як можна вирішити питання, не доводячи його до суду. Адже в тому випадку, якщо справа перейде до суду, є висока ймовірність, що буде виписано виконавче провадження, а рахунки будуть арештовані.
Саме тому всі спеціаліста радять ніколи не ігнорувати повідомлення, які надсилають банки. В першу чергу потрібно детально вивчити інформацію, яку ви отримуєте. Не зайвим буде повторно ознайомитись зі своїм договором, а також з випискою з рахунку. Таким чином можна буде зрозуміти, які кошти були включені до заборгованості та наскільки законно це було зроблено. Адже що в період дії військового стану, а також ще тридцять днів після того, як він закінчиться:
- Громадяни України звільнені від оплати штрафу та пені, навіть в тому випадку, коли вони прописані в договорі.
- Процентна ставка має залишатися такою самою, як і була та не може збільшуватися, навіть якщо у користувача є прострочка (якщо в кредитному договорі не прописано, що вона може зростати).
Після перевірки виявилось, що банк таки включив пеню чи штраф до суми заборгованості? Якщо це сталося в період після 24 лютого 2022 р. – слід обов’язково написати лист-вимогу з проханням відмінити штраф. Не слід очікувати, що банк зробить це самостійно. А при виникненні непорозумінь чи конфліктних ситуацій, можна додатково проконсультуватися з юристом, щоб точно знати як потрібно діяти. Знайти спеціаліста можна за посиланням https://advokat-narodu.com/lawyers/dnipro.
Як бути, якщо нічим платити за кредит
В тому випадку, якщо у вас не виходить вкластися у терміни погашення заборгованості, які вказані в договорі, не треба розраховувати на те, що під час воєнного стану вас ніхто не буде чіпати. Слід одразу звернутися до організації, в якій ви брали кредит та попросити реструктурувати його. Таким чином ви зможете отримати більш зручні умови повернення кредитних коштів, зменшити відсотки чи відстрочити платежі.
На сьогодні більшість банків ідуть на зустріч клієнтам. Але слід враховувати, що всі рішення приймається індивідуально. На результат будуть впливати такі фактори, як:
- Кредитна історія.
- Сума, яку клієнт має повернути.
- Наявність доходу.
- Особливості політики конкретного банку.
Банк може відмовити в реструктуризації. На сайті https://advokat-narodu.com/lawyers/kyiv можна знайти адвоката та проконсультуватися, як краще діяти в такій ситуації, тому що в найгіршому випадку рахунки боржника можуть заарештувати до того моменту, коли борги будуть повністю сплачені. При цьому в умовах військового стану громадяни можуть продовжувати користуватися коштами з рахунків і карток, якщо сума стягнення не перевищує сто тисяч гривень.
По можливості намагайтеся уникати кредитів, особливо в такий невизначений час, як зараз. І обов’язково ретельно вивчайте умови кредитних договорів перед тим, як підписувати їх. Але якщо ви вже перебуваєте в ситуації, коли маєте багато боргів і труднощі з їх виплатою, не панікуйте. Є рішення, які допоможуть подолати фінансові проблеми – головне вчасно звернутися до відповідного спеціаліста.