В останні десятиліття винотерапія стала дуже модною, але ще з найдавніших часів людство займалося подібними практиками. Є думка, що цариця Єгипту Клеопатра для збереження молодості та краси приймала басейни із виноградним соком. І нині давні звичаї минулого підкріплюються сучасними науковими дослідженнями.
Винотерапія сьогодні
Виявилося, ресвератрол - природний фітоалексин, що міститься в стінці шкірки винограду, має омолоджуючу, антиракову, протизапальну і загоюючу дію, тому багато косметологічних товарів для шкіри містять в собі саме ці природні з'єднання.
Після того, як наука підтвердила користь винограду та вина для шкіри, почалося відродження винотерапії та її різновиду – винних СПА. Цю процедуру можна спробувати майже у будь-якій точці світу.
Але давайте поговоримо про найцікавіші:
- Знаменитий американський спа-комплекс The Meritage Resort and Spa, що знаходиться в Каліфорнії, славиться своїм асортиментом: скраби, масажі, обгортання та маски. Діяльність використовуються лише власні вирощені продукти з рівнини Напа.
- У Південній Африці є готель Sant Winelands, який позиціонує себе як спа-центр, що спеціалізується на знешкодженні та руйнуванні різних токсичних речовин в організмі. Фахівці використовують косметичні засоби із цілісного винограду, зібраного на місцевих органічних фермах. Крім винотерапії тут практикують водні та тонізуючі СПА послуги.
В Україні винні СПА є в різних містах, в тому числі, в Києві. Але найцікавіші знаходяться в Карпатах. Тут вас чекають неймовірні краєвиди, активний відпочинок, корисні мінеральні джерела і, звичайно, натуральні винні СПА з найкращих сортів винограду.
Чи так це корисно?
Родоначальник напряму Матильда Тома застерігала, що купання в нерозбавленому вині згубно для організму, як і надмірне вживання алкоголю. Але все ж таки власники курортів, щоб залучити клієнтів екзотичним відпочинком, нерідко гидують усіма попередженнями.
Наприклад, японський заклад Kowakien Yunessun має ванни повністю наповнені до країв червоним напівсолодким, не замислюючись при цьому про здоров'я гостей. Адже інший варіант може викликати у клієнта зневоднення. В принципі, якщо це одноразовий відпочинок, нічого страшного в такій екзотиці немає. Але регулярні ванни з вина повинні бути дещо іншими.
Наприклад, в саунах Ella Di Rocco в Лондоні постояльці отримують ванни зі свіжовичавленого виноградного соку, до якого додаються рослинні винні вироби і цілісний протеїн, але все ж відвідувачів застерігають, що пробувати на смак цей розчин не можна.
Як правило, подібні Спа-центри безпечні для більшості людей. Протипоказанням можуть стати алергічні реакції людини на сік ягоди, інфекційні захворювання, залежність від спиртних напоїв і ендокринні розлади. Перед відвідуванням не варто багато їсти і перебувати довго на сонці.
Ми не рекомендуємо експериментувати з винними ваннами в домашніх умовах. Краще купити пляшку смачного вина та випити її разом з друзями, у колі сім’ї або разом з коханою людиною. Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я та фігуру, обирайте натуральне сухе вино та вжвайте його не більш за один бокал на добу.
А купити дійсно натуральні та смачні напої найпростіше в спеціалізованих винмаркетах, наприклад, в інтернет-магазині Vintage. Тут вам завжди прийдуть на допомогу професійні сомельє, а усі напої мають документи, підтверджуючі їх якість та оригінальність. Крім того, в Vintage працює зручна доставка Новою Поштою, яка за умов заказу на суму від 500 грн буде для вас безкоштовною.