Повномасштабна війна, розв’язана росією в Україні, спричинила значне подорожчання огорожі та покрівельних матеріалів. Справа в тому, що рулонну сталь, із якої виготовляються профнастил, фальцева покрівля та зварна сітка, стало важко транспортувати в Україну. В цій статті ми розглянемо, які конкретні чинники затруднили доставку бухт металу. Також дамо прогноз, чого очікувавати в подальшому від цін.

На початок 2022 року заводи-виробники профнастилу мали мінімальні запаси рулонної сталі на своїх складах. За будівельний сезон 2021 року бухти металу витратилися. Бо профнастил — сезонний матеріал, найбільш затребуваний влітку-восени. Тому матеріал був у дефіциті. Ситуація мала вирішитися новими поставками рулонної сталі. Її Україна закупила в листопаді минулого року, коли трейдери стали на нові постачання. Бухти металу мали прийти морем на початку 2022 року.

Але в лютому росія почала бомбити українські мирні міста, інфраструктуру, в тому числі й порти. Одеса закрилася, і кораблі з рулонною сталлю, що пливли сюди, не дійшли до пункту призначення. Через це вони мали шукати перевалочний пункт. Він знайшовся в Туреччині. Там бухти металу перевантажили на автомобілі і повезли суходолом.

Як це вплинуло на ціну профнастилу? По-перше, зламалася логістична структура, вироблена роками. Доставка морем забезпечувала перевезення рулонної сталі із Китаю, Індії та Південної Кореї — азійських країн, які постачають Україні 60% сировини для виробництва профнастилу. Через це вартість доставки підвищилася, бо автомобільні шляхи дорожчі для транспортування. По-друге, піднялася вартість пального. В результаті ціна на профнастил в Україні виросла порівняно з довоєнними місяцями втричі.

Варто зауважити, що проблеми виникли з товстолистовою сталлю. Вона застосовується для профнастилу типу Т-92 чи ПК-75. Сталь товщиною 1,0 чи 1,2 мм вироблялася українськими підприємствами, зокрема ММК ім. Ілліча. Тепер ні Маріуполя, ні завода немає. Будемо сподіватися на якнайшвидшу перемогу України над росією та відбудування. Але поки що є замінники з Європи, які коштують удвічі дорожче.

Фальцева покрівля подорожчала на 30%

З фальцевою покрівлею, яка теж виготовляється з рулонної сталі, склалася така ж сама ситуація. Цей покрівельний матеріал подорожчав через поламану структуру логістики, подорожчання пального та утруднений пошук замінників із Європи. До перерахованих варто додати ще один чинник — нестабільний курс іноземних валют. Долар і євро ростуть відносно гривні. Національна валюта втрачає у вартості. Оскільки Україна закуповує бухти металу за кордоном, курс валют має значення. В результаті ціна на фальцеву покрівлю зросла на 30% порівняно з довоєнним періодом. Клик Фальцевая Кровля.

Зварна сітка для забору виросла в ціні теж

Ситуація зі зварною сіткою для забору склалася по-іншому. Вартість матеріалу фактично не зросла, і це добра новина! Справа в тому, що для виготовлення прутів для зварної секції використовується 100--відсотково українська сталь. Відповідно, вона коштує менше, ніж європейські замінники. Те ж саме стосується оцинковки та порошкової фарби — вони теж на 100% українського походження. Ціна на зварну сітку для забору зросла тільки тому, що подорожчало пальне, і це вплинуло на доставку. Сварная сетка Забор.

Аналізуючи ситуацію в Україні з огорожею та покрівельними матеріалами, варто сказати, що надалі їх вартість ростиме за умови підняття курсу долара і євро. Якщо іноземні валюти не будуть підвищуватися в ціні, то й профнастил, фальцева покрівля та зварна сітка для забору теж не подорожчають. Єдине, що цьому сприятиме, — перемога України над росією. Тому працюймо далі та вірмо в ЗСУ!