Спальне місце впливає на якість сну, комфорт та здоров'я. Тому підходити для його облаштування слід відповідально. Багато лікарів рекомендують замінити звичайний матрац на ортопедичний. Такі вироби випускаються в широкому асортименті і відрізняються жорсткістю. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант під свої потреби.
Кому для сну підходять жорсткі матраци
Такі ортопедичні вироби часто рекомендують людям із зайвою вагою. Підібрати онлайн ідеї можна на сайті magdek.com.ua. Звертайте увагу, яке навантаження розрахована конкретна модель. Так, матрац рубін матролюкс витримує вагу до 130 кг на спальне місце. При цьому він зберігає форму довгі роки.
Ще одна причина купити ортопедичний матрац 160х200 – проблеми з верхнім відділом хребта. Зрозуміло, краще не ставити діагноз самостійно. Спочатку отримайте консультацію ортопеда.
Може лікар прописати жорсткий ортопедичний матрац і з інших причин. Наприклад, його нерідко рекомендують використовувати в період реабілітації після травм або операцій.
Часто купують жорсткі ортопедичні матраци дітям. Тверде спальне місце сприяє формуванню правильної постави. Дитячі моделі доступні в асортименті matrason.ua.
Варто подумати про покупку жорсткого ортопедичного матраца, якщо ви любите спати на животі. Тверде спальне місце попередить викривлення хребта у такій позі.
Що потрібно врахувати при покупці жорсткого ортопедичного матраца на ліжко
Звертайте увагу на рівень твердості. Можна знайти жорсткі ортопедичні матраци 160х200 на 4 або 5 балів за п'ятибальною шкалою.
Відрізняється конструкція. Можна знайти матраци із пружинним блоком. В ортопедичних моделях він завжди є незалежним. Пружини, які не з'єднані один з одним мають середні переваги:
-
забезпечують анатомічність виробу;
-
не скриплять;
-
не труться один від одного;
-
не створюють хвилеподібного ефекту.
Сам собою пружинний блок не забезпечує потрібного рівня жорсткості. Тому виробники доповнюють його наповнювачем. У твердих матрацах, як правило, використовують кокосову койру. Вона гіпоалергенна, надає виробу твердості, добре пропускає повітря.
Якщо жорсткі безпружинні матраци. В них використовується лише наповнювач без використання пружин.
Деякі матраци відносяться до категорії "зима-літо". З одного боку використовується наповнювач із додаванням вовни. Він зігріває у холодні дні. З літнього боку, як правило, додають бавовну для покращення терморегуляції та повітропроникності виробу.