Упродовж 2 років Київоблрада має намір реалізувати понад сотню будівель та приміщень своїх підприємств комунальної форми власності. У більшості наявні податкові борги. Близько 22,4 тисячі м² мають віднайти нових господарів завдяки системі Prozorro. Здебільшого об’єкти розташовуються в місті Київ та в таких містах області, як Бровари, Фастів, Ірпінь, Тетіїв, Біла Церква, Богуслав і Кагарлик. Облрада заявляє, що перші лоти можуть продати до кінця року. Також рада планує підготувати кадри, які будуть керувати комунальними підприємствами, щоб у майбутньому не довелося продавати активи через нестачу коштів.
Під час п’ятої сесії, яка відбувалася 9-го вересня, депутатами Київської обласної ради було прийнято рішення «Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації у 2021-2023 роках».
Документ не тільки затверджує перелік вищезазначених об’єктів, що підлягають приватизації у вказаний термін, крім того, зазначається наступне: особи, що керують підприємствами, установами й закладами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області мають гарантувати державну реєстрацію прав на нерухомість, яка закріплена за громадами на праві господарського відання або оперативного управління (із зазначенням власника майна – територіальні громади сіл, селищ, міст Київської області в особі Київської обласної ради), та реєстрацію прав на ділянки землі, які використовують громади, а також гарантувати проведення інвентаризації нерухомості, яка знаходиться на обліку.
Комунальна установа Київської обласної ради «Фонд комунального майна» буде організовувати підготовку торгів на електронному майданчику в ЕТС.
Щодо київської нерухомості
Комунальне підприємство обласної ради «Облсвітло» має 9 об’єктів нерухомого майна. Дані «YouControl» свідчать про те, що це підприємство працює (передає електроенергію) протягом близько 20 років, а податкові борги налічують 410,4 тисячі гривень. Все нерухоме майно загальною площею у 2 164, 19 м², яке підлягає продажу, розташовується в місті Київ, вул. Сирецька, 37. Здійснюється реалізація двох адміністративно-виробничих будівель, виробничої будівлі, навісу, трьох гаражів, мийки з прибудовами та прохідної з прибудовою.
КП «Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма «Обрій»» продає 7 ненаселених приміщень в Києві, вулиця Голосіївська, 9. Комунальне підприємство працює упродовж 24 років, займається орендою й управлінням власного та орендованого нерухомого майна. Податкових заборгованостей підприємство не має. Здійснюється реалізація прохідної, майстерні, адміністративного будинку, малярного цеху, модуля-автостоянки, майки, складу й боксу для автотранспорту, загальна площа нерухомості — 2 925, 5 м².
Комунальне підприємство Київської обласної ради «Друкар» продає 17 ненаселених приміщень та будівель загальною площею у 3 206, 6 м², розташовується нерухомість у місті Київ, на вулицях Львівській, 55 і Причальній, 5. Здійснюється реалізація адміністративної будівлі, ремонтного цеху, трьох складів, електрощитової, складу механічного цеху, столярної дільниці, механічного цеху, будинку бухгалтерії та прохідної, трьох одноповерхових цегляних будівель та однієї двоповерхової, трьох збірно-розбірних складів. Підприємство працює з 1992 року, займається орендою й управлінням власного та орендованого нерухомого майна. Податкова заборгованість складає 3 863 гривні.
Щодо нерухомості Київської області
Також комунальне підприємство «Друкар» продає нерухоме майно, яке розташовується в області міста Київ, загальною площею у 2 997, 17 м². У Переяславі по вулиці Богдана Хмельницького, 182 здійснюється продаж громадського будинку й гаражу з прибудовами, двох адміністративних приміщень в селищі Макарів по вулиці Богдана Хмельницького, 23/4. Здійснюється продаж адміністративного будинку, сауни, двох гаражів, складу та ГСМ, нерухомість знаходиться в Ірпені, вулиця Ярославська, 11. У Тетієві продають будівлю друкарні, топочну й гараж, які розташовуються на вулиці Островського, 6. В Глібовці, що на Вишгородщині, продають 13 будинків.
Нерухоме майно Білоцерківського комунального метрологічного підприємства Київоблради «Теплоавтоматика» загальною площею у 2 825,4 м² розташовується в місті Біла Церква, на вулицях Шевченка 91 і 91-а та Павліченка, 17. Здійснюється продаж двох адміністративних корпусів, цегляного й металевого гаража, допоміжного приміщення, навісу с дахом, будівлю заводу й трьох павільйонів-складів. Комунальне підприємство працює з 2002 року, його діяльність полягає в ремонті машин та обладнання, податкова заборгованість відсутня.
У підприємства «Київська регіональна комунальна компанія» є нерухомість у місті Бровари, на вулиці Шевченка, 8а. Загальна площа нерухомості — 3 540 м². Здійснюється продаж двох адміністративних будинків, гаражу, виробничої будівлі, мийки, трьох складів, гаражу майстерні, кисневого складу, гаража-складу, зварювального відділу. Підприємство працює упродовж 21 року, займається збором, обробкою й розподіленням води. Податкова заборгованість складає 259 982 гривні.
У місті Фастів нерухоме майно має комунальне підприємство Київської обласної ради «Поліфаст», яке знаходиться на вулиці Соборній, 40, загальна площа нерухомості становить 2 542 м². Здійснюється продаж частини виробничої будівлі, складу, частини гаражу, гаражу-складу для паперу. Підприємство працює 20-ий рік, його діяльність полягає у виробництві газет. Податкова заборгованість складає 67 578 гривень.
Комунальне підприємство Київської обласної ради «Лілея» здійснює продаж складу, складу-гаражу й павільйону загальною площею в 1 019, 7 м². Нерухомість розташовується у Глевасі, що на Васильківщині, та у Кагарлику на вулиці 97 стрілецької дивізії, 4. Підприємство працює близько 30 років, основна діяльність — організація поховань та надання послуг, що з ними пов’язані. Податкова заборгованість відсутня.
Комунальне підприємство Київської обласної ради «Квадрат» має найменшу кількість нерухомого майна. Підприємство продає дві ненаселені будівлі у Богуславі на вулиці Миколаївській, 30. Загальна площа нерухомості — 1 143 м². «Квадрат» працює з 2001 року, основна діяльність — видавнича справа. Податкова заборгованість складає 3 054 гривні.
Чому так
За словами Романа Титикала, депутата Київської обласної ради від партії «Європейська солідарність», перші лоти можуть продати до кінця року, а перелік не є новим, проте його оновили. В ньому враховуються об’єкти, які приватизували за минулої каденції, їх біля шести. Він стверджує, що мова йде тільки про комунальні установи, які здебільшого здають в оренду своє майно, що не здійснює жодних функцій. Перед виставленням об’єктів на «Прозорро.Продажі» повинна бути проведена оцінка та інвентаризація, також належне оформлення правоустановчих документів та ще декілька процесуальних речей, які мають бути допрацьовані Фондом комунального майна. За думкою депутата, вони приватизують певні об’єкти до кінця року, а які саме об’єкти будуть приватизовані — невідомо. Надалі мають створити конкурсну комісію, яка буде займатися перевіркою рівня готовності документації.
Олег Корбан, депутат від партії «Опозиційна платформа – За життя», вважає, що область має підготувати якісних спеціалістів, щоб надалі не довелося продавати активи для поповнення бюджету. Для розв’язання питання коштів, треба розв’язати питання кадрів. Над розвитком кадрової політики вже починають працювати — навчають, готують державних та муніципальних менеджерів.
Як було відомо, приватизація майна державної форми власності почалася в травні. На торги повинні були виставити 24 ненаселені будівлі.
Про порядок участі та механізм приватизації об’єктів малої приватизації читайте в нашому матеріалі «МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ – продаж державного та комунального майна».
На платформі E-ZAKUPIVLI ви можете відслідковувати - Будь яке майно, що реалізується в системі СЕТАМ та ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ. Фахівці компанії проконсультують та допоможуть прийняти участь в аукціоні.